Според студијата направена во Германија, „Наиса тестот“ е дополнително развиен и сега кај пациентите освен моменталната состојба можно е да се предвиди и натамошниот тек на болеста.

„Наиса“ е попрецизен дури за 500 пати од останатите тестови. Со тестот се утврдува точното ниво на антитела во крвта, што е од големо значење за лечење со крвна плазма. Покрај оваа, српскиот тест има уште една предност, односно може да го предвиди текот на инфекцијата.

ИЗВОРКанал 5
претходниот член,Фејсбук ги укинува групите кои ги кршат страндардите на заедницата
Следната статијаИма место во болниците, ама нема кадар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде