Претежно облачно и посвежо со врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни над 25 л/24часа. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Во Скопје претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната дневна температура во Скопје ќе изнесува 11, а максималната ќе достигне 16 степени.

ИЗВОРУХМР
претходниот член,На листата на најмали земји во светот и една од најбогатите
Следната статијаШтотуку се отвори, а веќе има 10 пријави за насилство во училиштата на електронската адреса на МОН