Во кумановската болница се хоспитализирани 67 пациенти со КОВИД19.

Дел од пациентите се сместени во новиот КОВИД2 центар, односно пренасоченото психијатриско и невролошко одделение за потребите на инфективното одделение.

Од општа болница Куманово, за МИА информираат дека засега не се проблем сместувачките капацитети, туку недостатокот на стручен медицински персонал во третирање на болните од КОВИД19.

ИЗВОРМИА
претходниот член,Нов српски тест за КОВИД19 може да ја предвиди болеста
Следната статијаЗадолжителен воен рок во Русија води млади луѓе во самоубиство или убиство

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде