7.8 C
Skopje
Wednesday, October 20, 2021

Анкета: Мажите и жените избраа своја летна хит книга!

0
Книгите се добро друштво за време на летните горештини, особено се практикува читањето книги на плажа бидејќи моќта на забележување на деталите е најголема...

Жените избраа: Ова се топ три нејзини омилени секс пози

0
Перциепцијата на жените кон сексот се менувала во зависност од актуелните промени во вредносниот систем кој е општо и општествено прифатен. Но жените уживаат во...

Мажите одговараат: Карактеристики на „совршена“ вагина!

0
Многу жени се грижат за изгледот, мирисот на нивната вагина, без разлика дали усните се премногу големи или премногу мали, дали се доволно тесни...

Анкета: Каква жена е идеална за брак според мажите!

0
Секој од нас во потсвеста носи дека целосна реализација на една љубовна приказна се случува со склучување на брак. Затоа често ќе слушнеме изреки од...

Женските искуства со оргазам: Како го опишуваат жените?

0
Дали женскиот оргазам е мит? Како се случува? Постои ли женска ејакулација? Како е можно некои жени да доживуваат оргазам, а други не? Како се...

Колку луѓе во Македонија до сега прележале ковид?

0
До средината на март 73% од граѓаните немале прележано ковид, покажува анкетата на Владата спроведена од агенцијата Индаго. Според неа, 73% од анкетираните рекле дека ниту тие...

На моето момче му е потребна „Виагра“ за да одржи ерекција

0
Почнав да се гледам со мојот дечко пред седум месеци и беше неверојатно. Го сакам, тој ме смее, тој е толку љубезен кон мене -...

Постковид симптоми сериозни и кај оние кои го прележале вирусот на нозе

0
-Бев скептичен во врска со ковид од самиот почеток и не се заштитував многу. Тогаш болеста беше уште посмешна кога се заразив и добив...

Расте незадоволството кај Германците од Ангела Меркел

0
Уште од почетокот на пандемијата во Германија немаше толку многу незадоволство од владата на канцеларката Меркел. Според последната анкета на јавното мислење, граѓаните сакаат...

Словаците порадо би примиле руска отколку британска вакцина

0
Словаците повеќе сакаат да примат руска вакцина против круна отколку вакцините АстраЗенека и Модерна, според истражувањето спроведено во таа земја, додека само една петтина...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!