Ги прашавме жените дали мажи со или без очила се посекси? А по давање на категоричниот одговор побаравме од нив да дадат објаснување.

Ви ги издвојуваме највпечатливите одговори по наш избор:

Маж со очила има доза на сериозност и за мене е исклучително секси да видам маж кој носи очила. Секако важно ми е очилата да се добро обликувани и со мала дипотрија, вели К.М (33)

Секако дека маж со очила е посекси, особено маж во кола со очила за сонце, за мене е сцена која остава впечаток, – објаснува А.М (43)

Мажите кои носат очила обично потсетуваат на некој што се занимава со сериозна дејност – најверојатно професор или доктор, а жените ги возбудуваат успешни мажи, – ни одговори С.А (50)

Сепак не сите жени сметаат дека мажи со очила се секси:

Мажи кои носат очила за сонце често ги кријат своите очи и имам проблем кога се запознавам со маж кој не ги вади очилата за сонце при поздравувањето, вели Д.Е (24)

Заклучок: Повозрасните жени одговорија афирмативно на ова прашање, додека помладите (под 30 години) дадоа во принцип одречен одговор на прашањето од анкетата.

Веројатно со возраста доаѓа и зрелоста која бара сериозност. Што е посериозна жената, толку повеќе и бара сериозност кај мажот!

ИЗВОРGentlemanmagazine.mk
претходниот член,Пицата го скратува животниот век за 8 минути, а помфрит го продолжува животот!
Следната статијаПо вакцината, Фајзер се впушта во нов бизнис поврзан со лекови за рак

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде