Во оваа анкета учествуваа жени од различни возрасти над 20 и под 60 години. Сите одговараа на истото прашање: „Дали сакате орално да го задоволувате партнерот?“.

Добивме многу интересни одговори, а најинтересните ви ги пренесуваме во продолжение.

Обожавам орално да го задоволувам мојот сопруг. Сакам кога гледам дека ужива, а јас сум причина за тоа. Најубавото чувство ми е кога ќе доживее оргазам поради оралното задоволување. (М.К, 27)

Оралното задоволување може и не мора да се случи. Зависи од моментот. Најчесто пружам орално задоволство, ако го добивам за возврат, инаку не сакам да бидам само јас таа што задоволува. (Д.А, 31)

Сакам кога правиме 69. Тогаш може орално да го задоволувам, инаку оралното задоволство некако ме подредува и ме прави премногу доминантна. (Т.Р, 44)

Оралното задоволство е првото нешто со кој го почнувам сексот. Сакам да доживее ерекција во моја уста, а потоа да го искористам неговиот пенис. (В.С, 39)

Секако дека оралното задоволување треба да е дел од секој сексуален акт. Без тоа сексот нема зачин и е чиста механика. (М.С, 43)

Ако партнерот сака секако. Особено сакам да го задоволам кога ни е специјален ден. Годишница или кога му е роденден. (О.А, 50)

ИЗВОРGentlemanmagazine.mk
претходниот член,Нови чипови кои ќе го продолжат животот на батеријата од мобилен за една недела!
Следната статијаПолицајци и цариници од Диво Насеље под сомнение дека криумчареле дрога

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде