22.8 C
Skopje
Tuesday, June 15, 2021

СЛУЧАЈ „РЕКЕТ“ ВО СРБИЈА: ВО ГЛАВНАТА УЛОГА ЧЕДО ЈОВАНОВИЌ

Шефот на клиниката му се јавил на адвокатот додека Чедо го мавал со рекет за тенис. Јовановиќ сопственикот на клиниката Ж.И. (41) со тениски рекет...

ЕУ со 1824 милијарди евра ќе излегува од економската криза

Лидерите на 27 држави членки на Европската унија рано утрово постигнале договор за планот за заживување на економијата на Унијата која е загрозена од...

Поставување на монтажни болници заради ослабнати капацитети на здравство во неколку македонски општини

Штипското Инфективно одделение од септември се проширува. Новата мотнажна болница, која до септември ќе се отвори ќе има капацитет за дополнителни 50 пациенти. Директорот на...

Ќе го спаси ли УКИМ редовната ревизијата за избор на ректор?

Постапувањето во врска со сомневањето за избор на ректор на УКИМ ќе продолжи како редовна постапка стои во соопштението на ДКСК. На денешната седница Комисијата...

Во Црна Гора драстично намалување на плати на функционери

Претседателот на општина Бар, Душан Рајчевиќ, ќе добие најниска плата од сите јавни службеници во општина Бар за јуни. Платите на сите јавни службеници...

Вакцина против КОВИД19 достапна само за руска елита

Претставници на руската елита како топ менаџери, државни службеници и бизнисмени, уште во април примиле експериментална вакцина против коронавирус, во рамки на тајна програма...

Пандемијата со КОВИД19 беснее, рекорден број на заболени во следниве земји:

Пандемијата со КОВИД19 не стивнува, - е заклучок што можеше да се донесе врз база на новите светски статистики и рекорден број на новозаболени...

Вучиќ од политика ќе оди во кошарка, стана еден од највозрасните студенти во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, на својот инстаграм профилот објави фотографија со индексот на новиот факултет. Како што напиша, со запишување на овој факултет,...

Есма Реџепова фрлена во заборав, немилосно сквернавење на нејзината лична сопственост

Претседателката на хуманитарното здружение „Кралицата Есма и Стево Теодосиевски“, Зорана Костовска раскажува пред ММС.МК дека поради правните лавиринти во кои се наоѓа куќата на...

Сите политички партии со обвинувања и претставки за работата на ДИК

Изборите кои се одржаа на 15ти Јули, среда, според претставниците на ДИК, но и на лидерите на политичките партии поминаа во демократска, мирна и...
3,548FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!