5.8 C
Skopje
Wednesday, October 5, 2022

Колку чини влезот во храмот Свети Сава во Белград?

Храмот Свети Сава е најпознатата дестинација за повеќето туристи кои го посетуваат Белград, но доколку сакате да ја посетите ќе треба да платите влез. Според...

Исплатени три заостанати плати во државното „Водостопанство“

Исплатени се трите заостанати плати во „Водостопанство во државна сопственост Скопје, како резултат на синдикалните активности, информира денеска Сојузот на синдикатите на Македонија”. ССМ...

Денеска попладне е закажана средба на Ковачевски – Мицковски во Владата

За денеска попладне е закажана средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на која ќе се разговара за енергетската криза...

Го нарекуваат и дрво на иднината: Македонските домаќинства се греат на пауловнија

Во земјава има семејства кои во зима се греат на пауловнија и велат дека се задоволни. Тие планираат да засадат повеќе садници затоа што енергетската...

Сончево, но постудено време

Времето денеска ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен...

Македонија не се откажува од наследството од Југославија: Земја во која се уште се...

Земјите на поранешна СФРЈ, со исклучок на Словенија и на Хрватска, сè уште „возат“ по патишта како во времето на Југославија. Според податоците на...

Сомневања за фалсификат на изборите во Република Српска

Централната изборна комисија на БиХ денеска ги објави прелиминарните резултати за избор на претседател на Република Српска, според кои кандидатот на СНСД Милорад Додик...

Интернет продавници за домашни производи: Земјоделците ги нудат своите домашни производи на Интернет

Скапите цени во маркетите ги натераа граѓаните да се свртат кон земјоделците, па расте трендот на купување вакви производи преку интернет. Цените тука се...

Од денеска студентите почнуваат со редовна настава со физичко присуство

На факултетите во состав на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ – Скопје денеска ќе бидат организирани први академски часови за симболично означување на почетокот...

Зошто никогаш не треба да бидете благодарни само затоа што имате работа?

Кога луѓето се благодарни само на фактот дека имаат работа, постои шанса дека тоа да ги одврати од залагањето за своите права. Научниците среќата ја...
7,777FansLike
189SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!