Времето утре ќе биде променливо облачно и постудено, во источните делови на места ќе провејува слаб снег, а на југоистокот ќе има слаб дожд.

Ќе дува засилен до силен северен ветер, на повеќе места со брзина и над 70 км/час.

Од петок ќе настапи стабилизација на времето со пораст на дневната температура, соопшти УХМР.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Како да се заштитиме од комуникациска загаденост?
Следната статијаЕУ бара да се воведе задолжително реновирање на старите згради