-2 C
Skopje
Thursday, January 21, 2021

Парови кои се во долги врски потешко се одлучуваат на брак, еве зошто:

Тие што биле во емотивна врска долго време, само еден чекор ги делел од бракот. Но, не го презеле тој најважен чекор....

Што се случуваат со вашето тело ако немате секс подолго време?

Новонастанатата ситуација со пандемијата на корона вирусот и изменетиот начин на живот во споредба пред пандемијата, а посебно со мерките за социјална...

Сите лица на заведувањето

Заведувањето е појава која има импликации кај многу видови од животинскиот свет, но се чини дека процесот е најкомплексен кога се работи...

„Кај баба Цана“ е повеќе од гостилница, тоа е историја

Во секојдневниот говор, луѓето најчесто го употребуваат терминот „кафана“. Зборот кафана во нашиот јазик повеќе е воведуван во употреба отколку интернационалниот збор...

Црешите се вистинско богатство на природата и вкусен десерт што го најавува доаѓањето на...

Овошјето, особено сезонското, треба да го има на сечија маса секој ден. Сега црешите се актуелни, кои претставуваат врвен благодет за нашето...

Не ја фрлајте кората од портокал, можета да ја искористите на многу начини

Пред да ја фрлите кората од портокал имајте на ум дека може да ја искористите на многу начини. Поради јакиот и пријатен...

Сите благодети на темната чоколада

Ја ублажува кашлицата, го намалува холестеролот, го намалува ризикот од карцином, го регулира крвниот притисок и ја подобрува циркулацијата, спречува запушување на...

Митови и заблуди за исхраната во кои предолго сме верувале

Науката за исхрана не беше во фокус до пред некое време, а здравствените импликации од исхраната исто така беа непозната именка за...

Неколку интересни факти кои ќе ви ја сменат целосно пецепцијата

Факте се сознанија кои се базираат на можност за евиденција и докажливост. Додека науката зборува за факти кои имаат примена во научните...

Како да подготвите хранлив доручек од кој нема да се дебелеете (ВИДЕО)

Ова јадење не дебелее, бидејќи има околу 200 калории. Во исто време, тоа ви дава сила да издржите напорен ден.
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now