Во утринските часови и сообраќајниот метеж, повеќето луѓе повремено доцнат на работа, што обично не е голем проблем, особено кога станува збор за само неколку минути.

Меѓутоа, како што пишува британски „Мирор“, еден неименуван шеф многу сериозно ги сфаќа ваквите мали доцнења, па неговите вработени се соочуваат со тешки казни.

Еден од поранешните вработени го сподели своето искуство на Редит, споделувајќи фотографија која започна жестока дебата и која требаше да сведочи за „најлошото место на кое некогаш работел“. Тој додаде дека платите се минимални.

За секоја минута доцнење во работата, ќе треба да работите 10 минути по 18 часот. На пример, ако пристигнете во 10:02 часот, ќе имате да останете дополнителни 20 минути до 18 часот : 20, стои на огласната табла.

Ова правило ги налути корисниците на социјалните мрежи, па не штедеа остри зборови.

 

ИЗВОРzena.blic.rs
претходниот член,Викенд временска прогноза: Услови за мала нестабилност во сабота, недела топло и сончево!
Следната статијаШто никако не треба да ви биде прв избор на храна за почеток на денот?!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде