0.8 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Музејот на среќата е отворен во Копенхаген: Еве како се појавува и покажува среќата...

Среќата е скапоцена, но секоја личност ја доживува на поинаков начинМузејот на среќата“, кој неодамна беше отворен во Копенхаген, се занимава со темата среќа,...

Продажбата на винил плочи ја надмина продажбата на ЦД-а за прв пат од 1980...

Продажбата на винил годинава ја надмина продажбата на ЦД во САД за прв пат од 1980-тите, пишува Си-Ен-Ен. Според извештајот на Здружението на индустрија за...

Првата сопруга на Трамп кажа неколку неочекувани работи за неговата втора сопруга – Меланија

Ивана Трамп, првата сопруга на американскиот претседател Доналд Трамп, гостуваше во британското шоу „ Loose Women “ и зборуваше за нејзината врска со Трамп,...

„Заборавени – зад затворените врати на занаетчиите“ е новиот документарен филм кој има голем...

Кон крајот на годината ќе биде промовиран македонскиот документарен филм насловен со „Заборавени - зад затворените врати на занаетчиите“ посветен на македонските занаетчии. Идејата...

Како Интернет состаноците ги сменија деловните договори и начин на комуникација?!

Интернет средбите влегоа во деловниот свет преку големи врати оваа година. Заради пандемијата на корона вирусите, деловните разговори мораа да бидат префрлени од канцелариите во...

Најстарото дрво на Балканот е во СРБИЈА, а старо е над 1.000 години!

Кај српскиот народ, исто како и на сите други места во светот, постои посебна почит кон старите дрвја кои се сеќаваат на минатите векови....

Корона изгубена генерација

Младите во Италија тешко можат да се вработат, често по пребарување кое трае неколку месеци, пишува Политико. Една од главните причини зошто се тешки...

Современи Ромео и Јулија од Нигерија: Се самоубиле затоа што родителите не им дозволиле...

Во трагедија што потсетува на Ромео и Јулија, еден пар во Нигерија се самоуби на почетокот на овој месец, откако родителите им забранија да...

Неверојатно пријателство на Волт Дизни и Салвадор Дали: Вака настана најлудиот цртан филм на...

Тие се сретнаа сосема случајно, и тоа пријателство беше ништо друго освен обично.Необично пријателство помеѓу Волт Дизни и Салвадор Дали се разви во доцните...

Како КОВИД19 влијаеше врз жените (економски аспекти)

Кризи во човештвото можат поинаку да влијаат на животот на мажите и жените - и пандемијата на корона вирусите не е исклучок од овој...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!