Клучна состојка на ова јадење е омлет, а наместо вок можете да користите подлабока тава.

Неопходно е:

  • 300 гр ориз
  • 4 јајца
  • млади кромид
  • пипер
  • соја сос
  • парче путер
  • 50 гр грашок
  • свежа црвена пиперка
  • моркови

Ситно исецкајте ги пиперките и морковите, и згответе грашок и ориз.

Кога оризот ќе почне да се готви, исклучете ја плочата за готвење, покријте ја тавата и оставете половина час да ја впие водата.

На овој начин оризот ќе остане лабав.

Во јајца, додадете сол и бибер и направете омлет.

Кога ќе заврши со подготовка, засукајте го и исечете го на мали јуфки.

Во добро загреан вок (или длабока тава) пржете млад кромид (лук) и зеленчук во масло, мешајќи постојано, неколку минути.

Потоа додадете ориз, соја сос и путер, испржете сè заедно уште малку, мешајќи, па додајте ги јуфките омлет.

Сервирајте топло, а по желба посипете со ситно исечен млад кромид.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Кога треба да ви биде последниот оброк во денот?!
Следната статијаРецепт за целосен детокс на цревата преку две состојки!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде