0.8 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Конверс го прочистува воздухот со уметност

Нешто големо се случи. Всушност, се случи нешто огромно. Мурал висок над 25 метри се појави на фасадата на зградата на број 1 во...

Како да внесете повеќе „живот и радост“ во вашиот дом со минимално преуредување

Домот е место каде што поминуваме најголем дел од денот. Добро барем за голем дел од нас е тоа најголем дел од денот, а...

Доктор Несторовиќ откри домашен лек за „чир на желудник“ кој и сам го употребува...

Српскиот пулмологот д-р Бранимир Несторовиќ, се повлече од јавноста пред извесно време. Тој го прекина медиумскиот молк откако сподели домашниот рецепт. Имено, во гостувањето утрово...

Дури и децата не даваат џепарлак во готово: Во Шведска исплатите во готовина исчезнуваат!

Стокхолм - Монетите и банкнотите веќе долго време не се омилено платежно средство во Шведска, а кризата со вирусот корона само го засили трендот...

И кај животните е застапен „нарцизмот“, а еве кои се „најмногу нарцистични“ меѓу животните

Митот за Нарцис потекнува од Античка Грција и поради неговата симболика во денешната терминологија, па дури и во секојдневниот говор се употребува да означи...

Струјата и водата не одат заедно. И што ако сте во електричен автомобил?

Видеото од Кина покажува колку е (не) опасно да се возат вакви возила во непредвидени ситуации. Како по правило, автомобилите не сакаат длабока вода. Секако,...

Селфи е и за мајмуни: Малезиец нашол селфи и видеа од мајмуни во неговиот...

Малезиец вели дека пронашол селфи од мајмуни и видеа на неговиот исчезнат телефон еден ден откако го пронашол изгубениот телефон во џунглата зад неговата...

Новата метрика за перцепција го балансира времето на реакција, точноста

Истражувачите од Универзитетот Карнеги Мелон развија нова метрика за проценка на тоа колку добро возат автомобили реагираат на променливите услови на сообраќајот и сообраќајот,...

Ограничувањето на движењето за луѓе е голема придобивка за природата – Белите кинески делфини...

Ограничувањата на движењето за време на пандемијата предизвикана од корона вирусот значи дека речиси и да нема бродови и движења околу Хонг Конг. Како резултат...

Го регулира крвниот притисок и го зачувува ЗДРАВЈЕТО НА мозокот! Еве какво овошје треба...

Со оглед на сите здравствени придобивки на ова овошје, лекарите ширум светот препорачуваат да се консумира на дневна основа.Постојат многу причини зошто мора да...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!