Тренингот треба да биде дел од вашето секојдневи, бидејќи тоа е влог во иднината на вашето здравје.

Покрај здравствени ефекти, тренинзите ви обезведуваат добар изглед и фит линија.

На многумина им недостасува мотивација за тренинг, или почнуваат па со тек на времето им се намалува волјата поради нералните очекувања.

Ние ви предлагаме 3 начини како да се мотивирате пред тренинг и да го дадете најдоброто од себе, резултатите само ќе се нижат.

  • Исхрана

Еден час пред тренинг подгответе се со исхрана. Направете го протеинскиот шеик и внимателно изберете што ќе јадете по тренингот.

На тој начин ќе се фокусирате целосно на своето тело и ќе го одработите тренингот под голема концентрација и план.

  • Гледајте мотивациско видео

Изгледајте некое видео кое ќе ве мотивира за тренинг.

Дали е тоа мотивациски говор за поттикнување на фитнес култура или вежби на вашата омилена фитнес инструкторка.

Што и да ве мотивира, изгледајте го непосредно пред тренингот.

  • Дефинирајте што сакате да направите од себе

Во главата замислете си какви сакате да станете.

Таа имагинарна слика ќе ви остане во сеќавање долго и ќе ве влече напред.

Бидејќи единствен начин да го постигнете тоа е активна, посветена и напорна работа на себе!

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Партнерот ме поддржува да имам сексуална врска со друга жена!
Следната статијаКога треба да ви биде последниот оброк во денот?!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде