Детоксикација на организмот, односно чистење, е неопходна за здравјето на органите, енергијата и виталноста.

Акумулацијата на токсини може да биде причина за многу болести, а симптомите кои укажуваат на присуство на токсини во организмот се чести настинки, замор, поспаност, деконцентрација, недостаток на енергија.

Овој пијалок е подготвен од две исклучително здрави намирници – леќата, која има исклучителни лековити својства: го зајакнува организмот, ги подмладува крвните садови, го елиминира заморот, ја зголемува циркулацијата во рацете и нозете, го зголемува испуштањето урина и кефирот, што е природен здравствен еликсир полн со пробиотици и растителни влакна.

Кефир и брашно од леќа се извонредно моќни антиоксиданси

 

Комбинацијата на овие две намирници ги чисти цревата, ги чисти крвните садови, детоксицира и го стимулира дигестивниот систем.

 

Истурете лажица брашно од леќа со чаша (250 ml) кефир и добро измешајте. Направете го тоа навечер и оставете го пијалокот во фрижидер.

Наутро, половина час пред јадење, промешајте уште еднаш и јадете.

Земете на празен стомак пред појадок. Пијалокот се препорачува да го пиете 14 дена.

ИЗВОРАло
претходниот член,Рецепт за витамински ручек кој ви дава енергија за жешки денови!
Следната статијаТри фрази кои не треба да ги изговорите бидејќи носат несреќа!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде