9 C
Skopje
Tuesday, April 20, 2021

До кога е човекот млад, до кога е стар и кога престанува да биде...

Данскиот егзистенцијалистички филозоф - Сорен Киркегор го дефинира егзистирањето преку три развојни фази, преку кои не се влегува постепено, туку во нив се „скока“...

Мој лична исповед за партнерски однос кој ми го смени животот!

Признанието ослободува, што повеќе луѓе пред себе или пред другите го признаат тоа што го потиснуваат во несвесното како резултат на пресилното супер его,...

Дечко ми и јас имаме секс само еднаш месечно и сексот е досаден!

Прашање: Јас и мојот дечко сме заедно веќе пет години. Јас сум 30-годишна жена и тој е 10 години постар од мене. Ја започнавме нашата...

Ја обожавам мојата девојка, но не можам сексуално да ја задоволам!

Прашање: Јас сум 27-годишен маж во шестмесечна врска со жена што ја обожавам од секој поглед. Тоа е нешто од бајка „романса на прв поглед“...

Кинеската вакцина е најделотворна против мутираните форми на корона

Истражувач од белградскиот институт за примена на нуклеарна енергија, д-р Марија Гњатовиќ, изјави денес дека „новиот вид“ на коронавирусот што се појави во Индија...

Што го предизвикува чувството на омраза и зошто некој ве мрази

Сигурно сте ја слушнале синтагмата „Тенка е линијата помеѓу љубовта и омразата“ и покрај тоа што е повторена доволен број пати да се третира...

Што смени за македонските граѓани една година членство во НАТО?

Македонија пред точно една година го официјализираше членството во најголемиот воено-политички сојуз, Североатланската алијанса. Со тоа Македонија се придружи на државите од регионот кои се...

Ексклузивно интервју со Јанко Илковски: Мојата јавна исповест сите ја знаете, остана само да...

По повод 20 годишнината од новинарската кариера, Јанко Илковски во ексклузивно интервју за „Мој збор“ открива која е главната карактеристика на новинарите, што го...

Ѓубрето живее со нас, тоа е наш нераздвоен (не)пријател.

Најубавата, најзелената, најурбаната општина е пред еколошки колапс. Не памтам, а памтам долго и многу, кога нашата општина Аеродром била понечиста, понесредена и позапуштена...

Полиќ: Мутантни на вирусот постојано ќе се јавуваат и тоа се поопасни

По детекритањето на двата нови типа на коронавирусот - јужноафрикански и британски тип, не престануваат да се регистрираат и нови типови на мутираниот коронавирус....
3,531FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!