-5 C
Skopje
Thursday, November 26, 2020

Како да ја подобрите вашата продуктивност и ефикасност во текот на денот

Од тоа дали ќе бидете продуктивни и ефикасни зависи изгледот на вашиот живот, среќа, исполнетост, задоволство, признание, унапредување и сл. Продуктивноста и...

10 документарни филмови кои ќе ви ги решат дилемите околу расизмот и општествените привилегии

Ако, како и на многумина, ти е тешко да артикулираш како да разговараш за прашања од расизам, неправда, дискриминација и привилегија, би...

Матрикс 4: Киану Ривс и Кери-Ен Мос- „прекрасно сценарио“ со „неверојатна длабочина“ – Ексклузивно

Има скоро две децении откако приказната за "Матрикс" заврши во 2003 година "The Matrix Reloaded" и "The Matrix Revolutions".

Неколку едноставни техники за подобрување на вашиот сон

Квалитетен сон е пола убавина и здравје, затоа значајно е возрасен човек да помине најмалку измеѓу 6 и 8 часа во квалитетен...

Сменете ги „ти“ пораки со „јас“ пораки и почувствувајте ја магијата на комуникацијата

Луѓето во својата меѓусебна комуникација користат различни средства. Според тоа комуникацијата се дели на вербална и невербална. Но исто така комуникацијата се...

Приказна за љубовта помеѓу храбрата Марта Гелхорн и генијалниот Ернест Хемингвеј

Марта Гелхорн е родена 1908 година, а умира во длабока старост во 1998 година. Важи за најистакната и најхрабрата репортерка на воени...

Како старите валкани бели патики да ги направите како нови (видео)

Позната блогерка од Канада ни го покажува целиот процес на чистење и избелување на патиките во видео кое го имаат прегледано голем...

Улогата на правилно дишење по здравјето

Дишењето е витален процес во рамките на целиот жив свет. Наједноставна дефиниција за дишењето е процес на размена на гасови.

Приказна за едно семејство фатено меѓу трупите на Хитлер и Сталин

Едно од првите сеќавања на мајка ми за време на војната е сцена кога добро ухранено момче на своја возраст – седум...

Неколку причини да се напиете шоља кафе веднаш

Светската здравствена организација соопшти дека во текот на еден ден на планетата се пијат околу 1,5 милијарди шолји кафе секој ден.
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now