Машината за сушење алишта може многу да го забрза целиот процес на сушење, да го зачува просторот што би го зафатил машината за сушење и времето за сушење, но не можеме да ги исушиме сите алишта во машината. Затоа, внимавајте при сортирањето да не се уништи одредена гардероба.
  • Облека за вежбање

Истегната облека не треба да се става во машина за сушење. Прекумерните температури може да предизвикаат еластичните материјали да ја изгубат својата еластичност.

  • Облека со светки или мониста

Ако ги исушите во машината, ризикувате блескавиот дизајн да се откине и да падне. Исто така, мониста и светки може да ја оштетат самата машина.

  • Долна облека

Се препорачува и долната облека да се чува надвор од машината за сушење. Причината, вели тој, е иста како и кај еластичната облека за вежбање.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Охрид и Струга преполни: Туристи од Србија, Хрватска и Полска ги полнат плажите
Следната статијаПоскапувањето на струјата стави клуч на вратите на 4.856 фирми од почетокот на годината досега

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде