Инсектите, од секаков вид, не се баш најдобредојдените гости во домаќинството. Како што времето станува се потопло, се зголемува присуството на муви и комарци во нашите домаќинства.

За да се ослободиме од нив, купуваме разни хемикалии кои не се најздрава опција ниту за луѓето. Сепак, ви откриваме и природно решение за проблемот со инсектите.

Еве како да направите природен препарат за да го решите овој проблем.

Потребни состојки:

  • половина чаша оцет
  • половина чаша растително масло

Подготовка:

Измешајте ги состојките и ставете ги во шише кое треба да биде отворено, а тој мирис ќе ги избрка инсектите. Наредете ги тие шишиња низ собите, а инсектите и мувите наскоро ќе станат минато.

Исто така, треба да се напомене дека и освежувачите се полни со хемикалии, па затоа е најдобро да земете лаванда, која ќе ги впие тие непријатни мириси и ќе го освежи вашиот дом.

Дајте му шанса на оваа подготовка и резултатот ќе ве воодушеви.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Имагинарно толкување на стварноста
Следната статијаМотивираниот работник ќе сработи двојно повеќе од тоа за колку е платен

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде