15.8 C
Skopje
Tuesday, September 21, 2021

Како да го надминете раскинувањето и разделбата со луѓе

Секој однос помеѓу луѓето има рок на траење. Животно сме предодредени да се разделуваме со луѓето со самиот факт што сме смртни суштества. Сепак...

Како до поубав изглед на вашата кожа

Кожата е приказ за вашата грижа кон сопственото тело и предуслов за убавина. Луѓето кои се здрави, внимаваат на својата исхрана, ментална и телесна...

Како да се заштитиме од комарци

Во летните периоди после дожд доаѓа сонце, но доаѓаат и комарците.Топлото време го најавува враќањето на најомразените инсекти кои се способни да ги расипат...

Интересни факти за пандите

Џиновска панда или едноставно кажано панда е припадник на семејството на мечките со природно живеалиште во планините на централна Кина, таму можат да се...

Парови кои се во долги врски потешко се одлучуваат на брак, еве зошто:

Тие што биле во емотивна врска долго време, само еден чекор ги делел од бракот. Но, не го презеле тој најважен чекор. Додека едниот...

Што се случуваат со вашето тело ако немате секс подолго време?

Новонастанатата ситуација со пандемијата на корона вирусот и изменетиот начин на живот во споредба пред пандемијата, а посебно со мерките за социјална дистанца и...

Сите лица на заведувањето

Заведувањето е појава која има импликации кај многу видови од животинскиот свет, но се чини дека процесот е најкомплексен кога се работи за човечкиот...

„Кај баба Цана“ е повеќе од гостилница, тоа е историја

Во секојдневниот говор, луѓето најчесто го употребуваат терминот „кафана“. Зборот кафана во нашиот јазик повеќе е воведуван во употреба отколку интернационалниот збор „ресторан“. Во...

Црешите се вистинско богатство на природата и вкусен десерт што го најавува доаѓањето на...

Овошјето, особено сезонското, треба да го има на сечија маса секој ден. Сега црешите се актуелни, кои претставуваат врвен благодет за нашето здравје. Од гледна...

Не ја фрлајте кората од портокал, можета да ја искористите на многу начини

Пред да ја фрлите кората од портокал имајте на ум дека може да ја искористите на многу начини. Поради јакиот и пријатен мирис идеална...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!