8.8 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Ново истражување открива: Ја делиме галаксијата со уште 30 интелигентни цивилизации

Нова студија која се занимава со можностите за наоѓање вонземски живот проценува дека би можеле да ја споделуваме галаксијата со повеќе од 30 интелигентни...

Како да препознаете дека сте дехидрирале и кога е време за чаша вода:

Вашиот организам нема потреба од вода само кога вода ви се пие и чувствувате жед. Обично жед настанува кога дигестивниот систем има потреба од...

Мачкољубец: Момче во стан од 100 квадрати живеело со 110 мачки

Здруженијата за заштита на животните во јужна Шпанија, во регионот на Валенсија, итно бараат привремени или трајни домови за 110 мачки откако нивниот сопственик,...

Вие не пиете вода веднаш штом ќе ги отворите очите? Променете ја навиката и...

Секој има различна рутина кога ќе се разбуди, но за многу луѓе се сведува на: проверка на социјалните мрежи, станување од кревет, миење и...

Се подготвува ново реалити: Главна награда – патување надвор од нашата планета!

Американската продукциска куќа подготвува реално шоу во кое ќе се бара вљубеник во вселената низ целиот свет, кој ќе победи на патување до Меѓународната...

Тест за личност на Фројд: Трае неколку минути и открива многу за вас

Сигмунд Фројд е еден од најценетите, но и најконтроверзни научници на 20 век.Во текот на неговиот живот, некои го сметаа за шарлатан, други за...

Дали и колку ви е чисто дома, кажува многу за вас како личност:

Домот е место каде што луѓето се чувствуваат најкомотни, најдобредојдени и најсвои. Местото на живеење е катче во кое човекот се трга од надворешниот...

Бизарна традиција: Жителите на Поморавје покажуваат материјален статус и богатство преку изградба на луксузни...

Кревети, ормари, шпорети, телевизија, маси и столици, чаши, вазни, пластични цвеќиња и куп други предмети можат да се забележат во гробниците во Поморавје. Не...

Млада феминистка подигна голема прашина со својата книга наречена „Мразам мажи“

Во книгата „Мразам мажи“, 25-годишна феминистка и активистка од Лил прашува дали жените имаат добра причина да ги мразат мажите. Според нејзиното мислење, гневот...

Тајланд: Туристите кои ја загадуваат животната средина добиваат смет на нивната домашна адреса

Откако бројните посетители оставија купишта ѓубре минатиот викенд во националниот парк Као Јаи во близина на Банкок, министерот за животна средина Варавут Силпа-арха излезе...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!