Да се најде соодветна работа може да биде стресно, особено ако сте на почетокот на вашата професионална кариера.

Да се биде вработен е многу повеќе од обезбедување приходи за живот.

Вработувањето е форма на социјално вклучување и афирмација на одредени таленти и способности.

Во продолжение прочитајте како фенг шуи може да ви помогне да најдете нова работа.

Фенг шуи може да ви помогне да најдете работа. Ако ги закачите звуците на ветрот близу влезната врата, но не испратите CV за посакуваната работа, многу е веројатно дека нема да ја добиете работата.

Најтешкиот дел не е да се вклучите во барањето работа, туку да одлучите што сакате да правите.

Еден од фенг шуи лековите што може да ви помогне да ја дефинирате вашата кариерата е да поставите голема мапа на светот на северната страна од багуа областа во вашиот дом.

Најдобрите фенг шуи совети за наоѓање работа:

На северната страна на областа багуа истакнете ги сликите од луѓе на кои им се восхитувате поради нивната кариера или професионална работа.

Северната област е поврзана со протокот на енергија во вашиот живот, што е поврзано со вашата кариера, а се нарекува и Пат во животот.

Можете да истакнете слики на влијателни луѓе на северозапад, бидејќи оваа област е поврзана со корисни луѓе и со благосостојба.

Оваа област е особено добро да се активира кога станува збор за промена на кариерата или барање нова работа.

Прикажете метални фенг шуи елементи или предмети на северозапад од вашиот дом.

Тоа може да биде метално ѕвоно, метални садови или некоја фотографија во метална рамка.

Огледало што стои на северната страна е многу корисно за вашата кариера и е убав украсен додаток ако е во сина или црна боја.

Додека ја зајакнувате областа на кариерата на северната страна, не треба да ја заборавите областа на југоисток, што означува изобилство и се поврзува со парите.

Исто така, она што можете да го користите за да бидете успешни во наоѓањето работа и во развојот на кариерата се насоките на фенг шуи:

влезни врати што не се блокирани, плакари што не се преполни, слободен простор под креветот и минимално расфрлани работи низ куќата.

ИЗВОРВработување
претходниот член,ЕМА: Фајзер предизвикува воспаление на срцевиот мускул
Следната статијаПравила на пиење вода за правилно варење на храната!

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде