дома информација вест Хрватски медиуми се потсмеваат со македонската „порно“ полицајка

Хрватски медиуми се потсмеваат со македонската „порно“ полицајка

1025
0

Во најпознатите дневни весници во Хрватска меѓу кои „Јутарњи лист“ денеска на насловна страна е припадничката на МВР од Македонија која се сликаше полугола во униформа, па фотографијата ја пласираше на социјалните мрежи.

Насловот на веста е: „Поради ова фотографија е подигната дисциплинска постапка против припадничка на МВР од Македонија. Дали навистина претерала„?

В.Г која во МВР работи од 2009 година се фотографирала полугола, покривајќи се со полициска униформа и таа фотографија ја пласирала на социјалните мрежи.

Откако ја регистрирала внатрешна контрола на МВР подигнала дисциплинска постапка против неа, додека коментарите на јавноста беа дека – имала фотографија како сцена од порно филмовите.

Извор: Jutarnji.hr

претходниот член,Вакцина за сезонски грип – за кого е задолжителна, а кому се препорачува?
Следната статијаОткриено опасно ниво на радијација: Нема да биде лесно Месечината да се колонизира, новите податоци се застрашувачки

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде