дома информација вест Стигна зимата: Снег од неколку сантиметри се забележува на кровови од куќи...

Стигна зимата: Снег од неколку сантиметри се забележува на кровови од куќи и автомобили во неколку планински села низ Србија

224
0

Првите сантиметри снег паднаа есенва на височините над Пријепоje во Србија.

Дописникот на „Новости“ ги забележа првите бели слоеви по кровови на автомобили и куќи на Јабука, на 1250 метри надморска височина.

Снег има неколку сантиметри, температурата е -1, па снег има и на патот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде