дома информација вест Денеска ќе се знае конечната одлука за отворање на границите со земји...

Денеска ќе се знае конечната одлука за отворање на границите со земји од регионот

58
0

Комисијата за заразни болести предложи отворање на границите со Србија, Црна Гора, Косова и Албанија.

Овој предлог следува по детална анализа при која експертите процениле дека многу мал број на случаи со КОВИД19 биле импортирани од овие земји.

Владата денеска ќе одлулува дали да го усвои предлогот и да донесе конечна одлука дали ќе се отвораат целосно границите.

Досега во Србија и Црна Гора, македонските граѓани можеа да патуваат со негативен ПЦР тест, додека границите кон Косово и Албанија беа отворени за македонските државјани.

Извор: МИА

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде