СЗО во соработка со ООН подготвуваат кампања за подигање на свеста кај луѓето за заштита од корона вирусот во период на летни одмори.

Забележително е дека луѓето кои се на одмори често прават отстапки непридржувајќи се до мерките за здравствена заштита.

Тоа го зголемува ризикот за поголема и пообемна трансмисија на вирусот.

Мотото под кое се води кампањата гласи: „Вие сте на одмор ама корона вирусот не е“ а граѓаните се потсетуваат на основните правила за здравствена заштита.

претходниот член,Празнување на Интернационален ден на пивото
Следната статијаКако да препознаете сигурен vs. несигурен маж?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде