Гевгеличанката што читала многу книги е осудена на социјални мрежи.

Од „да не си зготвила нешто“ преко „јаден тој маж до тебе“ до „секој со своето лудило“.

Стварно е жената за осуда мамицу ви вашу. Не се осудени криминалци, апаши, убијци, дилери на дрога и курварлук, напротив нив ги наградуваме со власт и моќ, а пошто некој мора да биде осуден, нека биде тоа таа жена од Гевгелија што чита книги и што на никој ништо лошо не направила со тоа.
Ма нек гори у пекол и она со све книгите пошто нели смртен грев е да се читаат книги.

Само дрога, алкохол и турбо фолк на децата да им приредувате, книги немојте, учете ги дека се искључиво штетни и дека им зрачат електро-магнетни бранови преко очите у мозокот и ги хипнотизираат.

Давајте им мобилни, слободен пристап до порнографија, учете ги да бидат незнајковци пошто само така ќе успеат. Така да си ги воспитувате децата, и издвојувајте ја женана за пример КАКО НЕ ТРЕБА во животот да се прави, оти ако така се прави keve sere секоја полуписмена багра и будала.

Месењето пита и погача претставувајте го како животен триумф, лутањето по кафани, швалерлукот и мрзењето и оговарањето на секој што е подобар, поубав или позголен од вас. За ништо подобро и не сте!

А на женана што чита по 15 часа на ден и благодарам што придонесува во просекот на прочитани книги по глава на жител во Македонија, таа ја покрива онаа беда на која последна прочитана книга им е Зоки Поки и последно напишано дело им е коментар на фејсбук објава од типот nese pravi mnogu pametna.

ИЗВОРФејсбук објава
претходниот член,Од денеска во Косово само со потврда за примени три дози на вакцина
Следната статијаВладин тим денеска заминува во официјална посета на Софија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде