Владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски денеска заминува во официјална посета на Софија, каде што утре ќе се одржи заедничка седница на владите на Македонија и на Бугарија.

Се очекува македонската делегација да биде пречекана од бугарскиот премиер Кирил Петков на плоштадот „Свети Александар Невски“ во 16 часот.

Предвидено е заедничката седница да се одржи утре во резиденцијата „Бојана”, како и да бидат потпишани еколку билатерални документи.

Заедничката седница следува по минатонеделната официјална посета на Петков на Скопје, кога беше договорено формирање на работни групи од двете страни.

ИЗВОРНова Македонија
претходниот член,Стварно е жената што најмногу чита книги во Македонија за осуда, мамицу ви вашу неписмену!
Следната статијаВо Европа во декември продадени повеќе електрични отколку дизел возила

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде