дома прашуваме други Филипче апелира: Доследно почитување на мерките за заштита

Филипче апелира: Доследно почитување на мерките за заштита

Филипче потсетува на важноста на здравствената заштита и почитувањето на мерките во услови на пандемија

31
0

Заштитната маска, одржувањето на физичка дистанца и миењето на раце се клучни во борбата со КОВИД-19.

Во моментов, тоа се единствените мерки кои може да го стопираат ширењето на вирусот.

Ризикот кој го носи есента е сериозен аларм дека мора доследно и во целост да ги почитуваме мерките за заштита.

Да бидеме одговорни и совесни, за себе, за нашите најблиски.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде