Креативноста е когнитивна алатка која ви помага да ги видите работите од друг агол, односно да погледнете надвор од „кутијата“.

Благодарение на креативноста наоѓаме нови функции, даваме нови значења на предмети, личности и појави и им отвораме нови прагматски димензии.

Во прилог, галерија од сакции и држачи за цвеќе, изработени од стари кебиња и крпи и остатоци од стари предмети кои се вон употреба.

Направете нешто креативно и вие и споделете со другите.

Достапни сме за контакт на redakcija.mojzbor@gmail.com. 

ИЗВОРМој збор
претходниот член,Нова студија објавена во Naturе за траењето на имунитетот на ковид
Следната статијаИнтервју со Рубин Земон: Богатството е секогаш во различноста

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде