Наместо вечна потрага по љубов, градете семејство

Имам 34 години и сум во долга љубовна врска со мојот 40 годишен партнер. Досега сум била во неколку долги врски, кои требало да...

Се разведе и се откажа од старателството на децата: Сите ја осудуваат, таа тврди...

Една мајка го сподели своето искуство на Редит. Таа објасни дека со поранешниот партнер има три деца. Двајцата претходно имаа еднакво старателство над децата,...

Не сум роб на туѓите коментари: Кога ќе ми плаќаат сметки тогаш нека ми...

Не сум роб на коментари, иако во нашата малограѓанска средина секој сака да коментира, мудрува, оправа другиот или кажува како треба нешто да се...

Мојот поранешен партнер ме шпионира и демнее

Бев во долга врска, која не можев да ја раскинам поради тоа што буквално бев заглавена со личност која сакаше да воспостави целосна контрола...

Да не се разведоа моите родители никогаш немаше да знам колку мајка ми не...

Моите родители се разведоа кога имав 9 години. Тие беа во брак 14 години, се додека заедничкиот живот им стана неподнослив.  Веќе немаше ни услови...

Ми доаѓа да се откажам и побегнам од се и од сите!

Работам напорно. Имам досадни и неспособни шефови. Морам да се задржам на работното место поради кредитот кој го исплаќам во банка за колата. Немам...

Писмо од читателка: Жртва сум на семејно насилство, а никој не ми верува

Со сопругот се познаваме од средношколските денови. Тој кон мене секогаш бил внимателен и заштитнички настоен. Навистина постои голема љубов помеѓу нас, поради што...

Мојот маж има љубовница

Во брак бев 20 години. Од бракот со мојот сопруг имам син. Поминавме многу време заедно, во добро и во лошо. Но во последните...

Дали може да бидам потчинета во сексот, иако сум феминистка?!

Прашање: Јас сум со мојот партнер скоро шест години и, во најголем дел, уживав во нашиот секс. Претпочитам да сум попасивна во сексот и...

Урнебесно писмо на урбана девојка: Зошто никогаш нема да се омажам за Балканец

Балканецот заборава дека треба да ја однесете жената на ручек или на вечера и да и купи подарок. Подароците и излекувањата завршуваат оној ден...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!