13 C
Skopje
Tuesday, April 20, 2021

ДАЛИ КАРДИО ИЛИ ТЕРЕТАНА Е ПОДОБАРА ЗА ГУБЕЊЕ НА ТЕЖИНАТА?

Експертите ја избираат најдобрата вежба за губење на маснотиите Во долготрајната дебата, кардио ентузијастите велат дека ќе согорите маснотии со согорување на калории кога ќе...

ДАЛИ ТРЕБА ДА СЕ ИСТЕГНАМ ПОСЛЕ ТРЕНИНГОТ?

На крајот од тренингот, последното нешто што повеќето момци сакаат да го направат е да се истегнат и оладат. Ако тие посветат време на...

15 ПРИЧИНИ зошто не можете да престанете да јадете

Дали секогаш се чувствувате гладни, дури и откако ќе завршите со вкусениот оброк? Дали секогаш морате да грицкате нешто во 3 часот попладне? Ако ова...

Аутдор активности во природа

Планинарството е уште еден збор за спортот планинарење. Ако високите височини и ниските температури се ваша работа, треба да заземете став за ваков подвиг....
3,531FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!