За земјата во која има најмногу секс и најмалку сексуално неисфрустрирани

Сексот е чин во кој доаѓа до спојување на половите органи. Но во нашата држава има пермутирана верзија на секс. Се спојуваат органи, ама...

Интервју со „Безгласната девојка“ за „Мој збор“

Ивана Јанева е авторка на книгата „Зборовите на безгласната девојка“ која излезе од печат ова година во издание на „Заеднички шепотења“. Книгата е беселер...

Величков: Караџовски требаше да каже и за фуфката по заканата на Реџепи

Сопственикот и уредник на порталот „Трибуна“ - Атанас Величков на својот фејсбук профил се огласи со свој коментар по повод пресот на претседателот на...

Бруно Латур: Пандемијата е илустрација на мрежната теорија

Во раните денови од појавата на пандемијата предизвикана со КОВИД19 и воведување на мерките за спречување на ширење на епидемијата, филозофот Бруно Латур...

Домољубие се користи за развој на простотилук, лага, измама и кражба

Хрватската политичкарка Весна Пушиќ после 20 години поминати на политичката сцена во Хрватска најави повлекување. На новинарско прашање што е главниот заклучок од нејзината...

Тасевски: На едни славата и почестите, на други кочанот во рака

Интригантниот и контроверзен актер, автор и мислител Сашо Тасевски денеска се огласи на својот фејсбук профил и го даде своето видување по завршувањето на...

Цуцуловски: Најздрав човек е мртов човек

Поранешниот професор по филозофија и реномиран македонски интелектуалец - Љубомир Цуцуловски на својот фесјбук профил често објавува анегдоти, ставови или анализи на актуелни појави...

Интервју со Мисоски: Да се слави поезијата е секогаш благороден чин

Милчо Мисоски е роден на 26 септември 1972 година во Струга. Бил еден од уредниците на училишниот весник „Јужен бран“ во Охрид. Наградуван е на Радио...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!