Цуцуловски: Најздрав човек е мртов човек

Поранешниот професор по филозофија и реномиран македонски интелектуалец - Љубомир Цуцуловски на својот фесјбук профил често објавува анегдоти, ставови или анализи на актуелни појави...

Интервју со Мисоски: Да се слави поезијата е секогаш благороден чин

Милчо Мисоски е роден на 26 септември 1972 година во Струга. Бил еден од уредниците на училишниот весник „Јужен бран“ во Охрид. Наградуван е на Радио...
7,849FansLike
262SubscribersSubscribe

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!