7.8 C
Skopje
Monday, November 29, 2021

Бруно Латур: Пандемијата е илустрација на мрежната теорија

0
Во раните денови од појавата на пандемијата предизвикана со КОВИД19 и воведување на мерките за спречување на ширење на епидемијата, филозофот Бруно Латур...
7,448FansLike

Recent Posts

Trending Now

error: Content is protected !!