13 C
Skopje
Sunday, February 28, 2021

Еве која боја нема да ја сретнете на ниту едно знаме во светот

Знамињата на државите имаат најразлични бои, украсени со секакви елементи, како орли, ѕвезди, змееви. Меѓутоа, ако добро ги...

Може ли да се расипе кафето?

Дали е безбедно да се пие кафе по истекот на рокот? Имаме добри и лоши вести: Не, кафето...

До која година од животот жената може да раѓа и кога е препорачливо за...

Современата медицина веќе им дозволува на жените да имаат деца далеку подоцна во животот отколку нивните предци, но колку навистина може да...

Еве кои овошја може да ги користите во секоја диета бидејќи содржат најмалку фруктоза

Овошјето е еден од најдобрите природни извори на шеќер, но не целата овошна храна содржи иста количина шеќер. Природниот...

Дали луѓето одлучуваат да преземат големи чекори и да направат големи промени на крајот...

Дали луѓето одлучуваат да преземат големи чекори и да направат големи промени на крајот на секоја деценија? Научниците објаснуваат зошто!

Коронавирус: Како да летате за време на глобална пандемија (ВИДЕО)

Летањето со авион и одењето на одмор изгледа и се чувствува многу поразлично во споредба пред почетокот на 2020 година.

ЦЕНЕТЕ ГО ВАШИОТ ЖИВОТ: Размислете позитивно и искористете го секој момент

Ценете го повеќе вашиот живот, затоа што тоа е најголемиот подарок што би можеле да го примите. Проблемот на...

Колку ефективните додатоци се навистина ефикасни?

Додатоци - здравствена поддршка! Кога чувствуваме недостаток на витамини и минерали во организмот, треба што побрзо да ја поправиме...

ЕДНАКВО ЛОШО КАКО ЦИГАРИ И АЛКОХОЛ: Еве што може да ви се случи ако...

Премногу спиење и седење е исто нездраво како пушењето и пиењето премногу алкохол. Научниците од австралискиот институт спроведоа...

Девет филмови што ќе ги гледате овој септември

Овој месец се појавува ослободување на Тенет и - конечно - рестартирање на Мулан, заедно со биопик на Глорија Штајнем и готски...
2,488FansLike

Recent Posts

Trending Now