Разговорот често не може да биде константен, па затоа владее непријатна атмосфера кога луѓето не се познаваат. Метју Хаси е еден од водечките тренери за запознавање на Тик Ток, споделувајќи корисни совети поврзани со состанувањето и како процесот да се направи што е можно поедноставен. Тој сега го даде конечниот совет за првата безгрижна средба.

Не седете еден спроти друг, дури и кога сте на масата во барот – интересен совет на Метју.

Овој совет е доста интересен, а секако ќе ги развесели оние кои имаат проблем да воспостават контакт со очи на почетокот.

Метју потоа објасни во видеото зошто ова треба да биде корисна практика на почетокот:

Непријатност се создава веднаш затоа што, секако, кога има тишина, нема каде да се погледне, а малите тишини се неизбежни меѓу двајца непознати кои допрва треба да се сретнат. Кога некој е директно пред вас и владее тишина, не можете да погледнете никаде. Единствената опција е телефон, а тоа е безобразно – објаснува експертот за запознавање, пренесува Express.

Значи, кога владее непријатна тишина, а вие не сте еден против друг, тоа не е навистина непријатно, тоа е само тишина затоа што и двајцата гледате во светот. Ова може да биде и начин да започнете разговор доколку нешто интересно се случува пред вас.

ИЗВОРНовости
претходниот член,Шест факти за Калигула кои не сте ги знаеле
Следната статијаПопладне нестабилно со пороен дожд

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде