Полицајци и цариници се уапсени во денешната акција на МВР во Диво Насеље, а по наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Информацијата за „Фокус“ ја потврди обвинителката Вилма Русковска, а повеќе детали од Обвинителството најавуваат за малку подоцна.

Инаку, и од МВР ни потврдија дека на повеќе локации се вршат претреси поради сомнежи за трговија со дрога.

Според информации од МВР вршени се претреси на приватни имоти на неколку полицајци и цариници од Диво Насеље.

ИЗВОРФокус
претходниот член,Анкета за жените: Дали сакате орално да го задоволувате вашиот партнер?
Следната статијаДенеска е национален празник за Труците во Македонија

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде