Од сигурни извори дознавам дека:

Македонија ќе ги почне преговорите со ЕУ за време на претседателството на Црна Гора.

Македонија ќе стане членка на ЕУ за време на претседателството на Турција.

Јас сметам дека Македонија „мора“ да ги почне преговорите за време на германското претседателство, не затоа што премиерот Заев и заевистите: интелектуалци, политички аналитичари и новинари, минатиот октомври „не убедија“ дека сме добиле писмени гаранции за почеток на преговорите годинава, туку, затоа што европскиот вредносен систем и образот на г-ѓа Меркел се во прашање! Quo vadis EU? – Напиша Силјановска-Давкова на нејзиниот фејсбук профил.

Автор: Гордана Силјановска – Давкова

ИЗВОРФејсбук објава
претходниот член,Постои ризик сиромашните да немаат услови за ковид вакцина
Следната статијаНема да може да патувате со авион ако не сте вакцинирани против КОВИД19

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде