Шефот на овој австралиски авиопревозник исто така смеда дека доказот за вакцинација ќе биде општо барање на многу авиокомпании кога после пандемијата се ќе почне да се враќа во нормала, пренесе.

Џојс претходно изјавил дека летовите нема да продолжат да летаат како порано се додека не биде достапна сигурна вакцина за персоналот и патниците, но и нагласил дека вакцинацијата ќе стане задолжителна за сите кои сакаат да патуваат со авион.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде