Постои ризик сиромашните и ранливите категории да не примаат вакцини против корона вирус, заради стампедото што ќе произлезе од овие лекови, рече генералниот директор на СЗО, Тедрос Аданом Гебреизус и побара итно дополнително финансирање.

Тој рече дека на глобалната програма за дистрибуција на вакцини и требаат уште 4,3 милијарди долари.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде