дома информација вест Уметност или бизнис интерес: Како модните дизајнерски куќи заработуваат на луксузни маски...

Уметност или бизнис интерес: Како модните дизајнерски куќи заработуваат на луксузни маски за лице и визири?

911
0

Во текот на пандемијата, модни дизајнери ги обајвија своите дизајнерски решенија за маски за лице.

Луксузните верзии вклучуваат популарна маска за лице со лого на Оро-Вајт со 95 $ Arrow и дизајн на гроздобер памук на Бурбери, чија цена за малопродажба достигнува до 90 фунти (115 $).

Сега, Луј Витон оди чекор понатаму, презентирајќи пред публиката луксузен штит за лице, дизајниран да биде „и стилски и заштитнички“, се вели во соопштението на француската модна куќа.

„Впечатливиот“ LV Shield преминува од чиста проѕирна кон темна боја под сончева светлина, заштитувајќи ги носителите од сонцето.

Исто така, има златни столпчиња врежани со името на марката Луис Витон и еластична, монограмна лента за на глава. Штитникот може да се носи нагоре како класично врвно капаче, според етикетата.

Цените сè уште не се објавени, но како модна марка од висока класа, веројатно нема да бидат ефтини.