дома информација вест Уапсени троица кумановци кои регрутирале луѓе за во ИСИС

Уапсени троица кумановци кои регрутирале луѓе за во ИСИС

640
0

Триоица терористи од Куманово се уапсени утринава.

Во полициска акција на припадници на специјалните сили од Скопје и Куманово уапсени се троица кумановци кои во изминатиот период планирале терористички акции.

Имено, тие регрутирале кадар од Македонија кој требал да се вклучи во операциите на ИСИС.

Идентитетот на троицата терористи ќе биде познат во текот на денот, по официјалното соопштение на Министество за внаштрени работи.

Извор: Канал5

претходниот член,Дали луѓето одлучуваат да преземат големи чекори и да направат големи промени на крајот на секоја деценија? Научниците објаснуваат зошто!
Следната статијаЕве кои овошја може да ги користите во секоја диета бидејќи содржат најмалку фруктоза

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде