дома информација вест Страшна трагедија: Син и мајка починале во размак од еден час

Страшна трагедија: Син и мајка починале во размак од еден час

1297
1

Страшна трагедија се случи ноќта помеѓу четвртокот и петокот кај езерото Бор, во таканаречената населба Пирот, кога син и неговата мајка починале со само еден час разлика!


Како што дознаваме, нешто пред полноќ, на Драган П. (51) му се слошило, додека престојувал со неговата мајка во неговата куќа помеѓу Брестовачка Бања и Борско Езеро, а неговата мајка Славка Т. М. (70) веднаш повикала брза помош.

За полесно да ги пронајде во поделената населба, жената се согласила со лекарите да ги чекаат покрај патот, но кога излегла на улица, ја удрил „фиат пунто“ управуван од З.М. (47) од Бор и ја убил на лице место.

Од силината на ударот, Славка беше исфрлена неколку десетици метри. Лекарите веднаш се обиделе со реанимација, но несреќната жена претрпела повеќе тешки фрактури скоро низ целото тело, па немало излез.

После тоа, медицинските работници дадоа се од себе да му помогнат на Драган, кој доживеа срцев удар, но, за жал, ниту за него немаше помош.

Извор: Novosti.rs