Веста за смртта на славната докторка – пластичен хирург д-р Виолета Скоробац Ашанин ги вознемири нејзините најблиски и познаници, особено заради начинот на кој таа крена рака кон себе.

Имено Виолета си го одзела својот живот со забодување на нож директно во нејзиното срце во нејзиниот стан и тоа во присуство на својот син и својот сопруг. Начинот на кој си го одзела животот е појава која психијатрите ја толкуваат како невообичаена за самоубиствата кои обично се предизвикани со осаменост и депресија или недостаток на смисла за живот.

Психијатрите се согласуваат дека ова е ритуално самоубиство, со кое таа најверојатно сакала да испрати порака. – Самоубиствата обично чекаат да бидат сами, а потоа да си го одземат животот, обично со голема доза апчиња, скокање од прозорец, виси или пресекуваат вени.

Сепак, таа одлучи да се самоубие додека, како што јавија медиумите, и нејзиниот сопруг и синот биле во станот, па убеден сум дека таа најверојатно сакала да каже: „Ќе се самоубијам, така да ме сакаш“, изјави истакнан белградски психијатар за Новости.

Извор: novosti.rs

претходниот член,Прогласена нова вонредна состојба овој пат за експресно подготвување на изборите
Следната статијаШто може Авицена да не научи за време на корона вирусот

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде