Во мигрантскиот центар кај Бихаќ во текот на вчерашниот ден се случил инцидент на кој била повикана да реагира и полициска служба.

Имено стотина мигранти во мигрантскиот центар најпрво започнале вербална расправија која завршила со тепачка во која учествувале повеќе од стотина луѓе.

Жителите на околината и сведоци на настанот, изјавуваат дека слушнале и пукање со огнено оружје неколку пати во времетраењето на расправијата.

Невообичаено, според жителите на околината на мигрантскиот камп е од каде мигрантите поседуваат огнено оружје кое го искористиле во текот на расправијата вчера.

Извор: Novosti.rs

претходниот член,Русија во понапредна фаза на тестирање на вакцината против КОВИД19
Следната статијаТерористот од Нов Зеланд зад решетки до неговата смрт

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде