дома информација вест Пазарна инспекција ги „растура“ свадбите

Пазарна инспекција ги „растура“ свадбите

35
0

Поради епидемијата предизвикана од КОВИД19 на сила е забрана за поголеми собири, меѓу кои и свадби.

Инспектори од Државниот пазарен инспекторат синоќа биле во контрола на седум објекти каде се одржувале свдабени веселби и покрај забраната поради коронавирусот.

Една од свадбите се случувала во Струга, две во Тетово и четири во Скопје.

– За субјектите кои организирале свадби ќе бидат поднесени кривични пријави до Јавното обвинителство – велат од Владата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде