За разлика од топлото време во изминатите неколку денови од денеска не очекува намалување на температурите.

Минималната дневна ќе биде 10 степени, а максималната 39 степени во попладневните часови претежно сончево со мала до умерена облачност и на места ветровито.

УВ индексот ќе изнесува 9 степени и не се препорачува долго изложување на сонце во перидотот од 11 до 17 часот, особено за хронично болни лица, стари и трудници.

Во Скопје слична температура ќе се движи од 17 степени до 37 степени. Времето и во Скопје ќе биде претежно сончево со мала до умерена облачност и наместа ветровито.

Извор: МИА

претходниот член,Прекинот на Интернет го забавува следењето на контактите covid-19 на илјадници во Англија
Следната статијаПобедата на опозицијата во Црна Гора особено ја слават Белграѓаните

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде