Владата на седница даде согласност АД „Пошта“ да отпочне постапка за преговори за склучување на нов договор за соработка со банка преку која ќе ги врши услугите од платен промет.


Досега, АД „Пошта“ ги вршеше услугите од јавен промет преку „Еуростандард банка“, но по отворањето на стечајната постпка на банката, АД „Пошта“ остана без можност да ги извршува овие услуги.

Извор : Вечер ;

претходниот член,МТСП: Мерката за ослободување од работа на родител на дете до 10 години ќе важи се до донесување на следната владина одлука
Следната статијаВласта-за, опозиција децидно-против – што мислат експертите?

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

ве молиме внесете го вашиот коментар!
ве молиме внесете го вашето име овде